Zajímavá počítačová skříň

Autor: MM_tank (MM_tank@seznam.cz), Téma: Hardware
Vydáno dne 23. 03. 2002 (4002 přečtení)
Konečně pořádná počítačová skříň middletower od AMITY. Na krabici naleznete označení 4HL60/A type 422U.
Pokud se podívám dolů pod stůl uvidím svou velkou věž – bigtower – 6x pozice 5.25 pro CDROM, 3x 3,5 palce pozice pro FDD, HDD či ZIP (použitelné pouze dvě pro lepší chlazení HDD).

Vpravo na tomtéž stole je však skříň typu middletower, která se v porovnání s bigtowerem stydět nemusí ! 4x pozice 5,25 + 6x pozice 3,5 (z tohoto počtu 2x průchozí pro FDD či Zip). Disková “šachta” prostě pokračuje až na dno skříně. Výborně ! Vpředu po odklopení dvířek přístup na 2x USB , vše je již připraveno včetně kabelů pro připojení k základní desce– žádné dokupování “modulu” za 300Kč jako u kterési jiné skříně. Výrobce myslel i na přídavné chlazení – jedno místo pro ventilátor pod zdrojem v blízkosti CPU a dvě místa v přední části skříně pro chlazení disků. Škoda jen, že tyto dvě místa jsou vedle sebe a ne nad sebou pro pokrytí celé diskové šachty- je to kvůli prostoru, middletower přeci jen není nafukovací a kvůli přidaným USB konektorům ve spodní části.

Jak se zdá, tak konečně začali výrobci trochu přemýšlet. Tato skříň nabízí nejlepší možnosti rozšíření ze všech skříní middletower, které jsem za 5let viděl!

A cena ? Za tuhle skříň v provedení se 250W zdrojem a 2x USB konektorem vpředu zaplatíte pouhých 1200Kč vč. DPH.

Cenu skříně s vhodnějším 300W zdrojem (s konektorem pro P4 * je 1510 Kč

Konečně se podařilo sehnat fotky skříně

Obr1 Obr2

obr1 a 2-- foto zepředu

Obr3 Obr4

obr3 - pohled dovnitř -celkem 6x 3.5 pozice + 4x 5.25 některé skříně mají problém s osazením spodních dvou 5.25 - vadí základní deska - u této jsem se tím ještě nesetkal
obr4 - pohled na připravené místo pro ventilátor

Poznámka 1) při montáži více zařízení bude v prostoru skříně hodně plochých kabelů vadících koloběhu vzduchu. Mohu však ujistit, že stejně je to i u mého bigtowera – ploché kabely zase vedou pro jistotu navrch k harddiskům v redukcích (kolejničkách). Řešením prostě bude až nové provedení rozhraní HDD – Serial ATA.

Poznámka 2) na skříň jsem narazil po dvoutýdení dovolené a hned si řádně poškrábal ruku při demontáži plechů – záslepek pro FDD – prostě jsem strčil ruku do diskové šachty a páčil záslepku. Výrobce však neopomněl ani na malé kovové držáky HDD na kterých HDD sedí (snadnější montáž HDD- HDD nasunete a přišroubujete, nikam nespadne, nemusíte držet) a tak se můžete snadno zranit. Proto opatrně! Buďto rukavice nebo záslepku “udyndat” mnoha opatrnými pohyby sem a tam.

Poznámka 3) Protože zkušební vzorek skříní zmizel z naší prodejny velmi rychle, nemohu dodat fotky – budou zde příští týden. Také provedu měření rozměrů této skříně, zda se do ní vejde deska Full ATX (tři řady montážních otvorů) bez oblíbené kolize s mechanikami CDROM – odhadem by to mohlo vyjít. Většina dnešních základních desek však bývá menší.

*Konektor pro P4 a AMD XP-slengový výraz pro zvláštní konektor nově používaný pro zajištění lepšího napájení desky -nové procesory více žerou.