Kratičký tip - jak řeším spyware já

Autor: MM_tank (MM_tank@seznam.cz), Téma: Články
Vydáno dne 16. 11. 2002 (6145 přečtení)
Jak se zdá budeme se muset naučit se spyware žít. I já mám své oblíbené programy u nichž toleruji spyware, konkrétně je to DivX (spyware jde odstranit ale nejde potom převod filmu do divx formátu), stahovač souborů Net Vampire a stahovač WWW stránek SuperBot.

Smazat Spyware po každém použití problematického programu jde, od toho už známe dva programy. Méně praktické je ale při snaze o další použití programu (který zpravidla bez Spyware nepracuje/nepracuje zcela) program instalovat znovu.

Vyřešil jsem to tak, že jsem si udělal dávkové soubory. Vysvětlím to blíže, možná se to bude někomu hodit.

Pracujete na vlastní riziko, postup je vhodný především pro zkušenější uživatele.

Pokud chcete vzor konkrétně pro Superbota najdete zde. Předpokládám již nainstalovaný program. Soubor rozbalte někam do vhodného adresáře. Například já jej mám v adresáři se Superbotem podadresář "Prase". Je vhodné udělat zástupce k dávkovým souborům na plochu. Po spuštění souboru "smazat.bat" se smažou soubory nacpané programem zde do (file:///c:/windows/system32). Pokud chcte program použít nakopírujete soubory pomocí "nahrát.bat" a spustíte program.

Pokud budete chtít podobný způsob použít pro jiný program o němž víte že jeho součást je spyware je nejvýhodnější odstranit veškerý spyware ze systému, nainstalovat daný program a zaznamenat si odhalené soubory. Udělat "dávkáč" je pak už hračka a vystačíte si s příkazy copy a del...

Abyste se při psaní mnohdy dlouhé cesty neupsali použijte Windows Commander (nově Total Commander) najeďte na daný soubor a pomocí shift+ctr+enter vložíte na příkazovou řádku celý cestu k souboru. Uvozovky na začátku a na konci názvu jsou nutné pokud jméno souboru přesáhne 8znaků.

U Net Vampira stačí smazat/nahrát knihovnu Advert.dll. Tato knihovna ale dle mých informací neposílá osobní údaje uživatele ale adresy a stahované programy - viz článek o Ad-Aware.

Pokud se se svými dávkovými soubory podělíte budeme velmi rádi a uveřejníme je zde.

Pokud někdo zná program podobný Net Vampire, Freeware a bez spyware tak díky za mail. Hledal jsem ale dlouho. Také hledám náhradu za Superbota. Jestli něco najdeme třeba díky vám rádi se podělíme.
Napsáno v OpenOffice CZ