Restore Desktop

Autor: PaUl (P-a-Ul@seznam.cz), Téma: Free arena
Vydáno dne 24. 12. 2003 (7550 přečtení)
Pokud patříte mezi ty co dávají přednost systematickému uspořádání zástupců ( ikon ) na ploše tak byste měli zbystřit.

Určitě jste se během svého života mnohokrát dostali do situace kdy se během několika sekund vaše několika hodinové snažení o dosažení nejideálnějšího seskupení svých zástupců promění v naprostý chaos na ploše, že i choleriky to dokáže pěkně naštvat.

Za způsobení tohoto chaosu většinou mohou chyby programů nebo her, které neprovedou přepnutí obrazového rozlišení tak jak by měli. Pro nápravu můžete zvolit jen pár možností jedna z nich je taková. Rozložení zástupců mám dokonale zapsaný v paměti ( v té na krku :-) ) nebo si zhotovím mapu plochy pomoci klávesy  "Print Screen" a pak jí následovně uložím do formátu obrázkového. Jedna z posledních, ale nejefektivnějších náprav je pomocí programu Restore Desktop.

Ten to freewarový  program ukládá rozložení zástupců do registrů a poté je opět dokáže obnovit. Po nainstalovaní program přidá do kontextového menu pracovní plochy položky "Restore Desktop" a "Save Desktop". Jedná se teda o obnovu a uložení rozložení zástupců na pracovní ploše. Restore Desktop je kompatibilní se všemi verzemi operačního systému Windows.

Co říci závěrem, Restore Desktop je pro obnovení ikon prostě jedinečný.

WWWeb:          http://www.softwarium.com

Licence:           Freeware

Download:       http://www.opc.unas.cz/download/RDSetup.exe

Velikost:          78 kB