OPC

Dnešní datum: 27. 05. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |    
Seznam rubrik
Články
FAQ
Free arena
Hardware
Napůl
O autorech
Odkazy o PC
Přetaktování
Shareware
Zábava

Hlavní menu
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Download
 • Odkazy
 • Ankety
 • TOP 15
 • Personalizace
 • Rozšířené vyhledávání
 • Vyhledávání

  Hledej
  v OPC      Byly zobrazeny 15 (z celkem 24 nalezených) odpovídajících článků!    

  |0-15|15-30|

  Jak na titulky?
  (PaUl, Články, 24.12.2003)
  Zdravím Vás všechny po několika měsícové odmlce, kterou zapříčinilo skutečně mnoho činitelů, ale co jsou to za výmluvy prostě to byla lenost : ) (není na upřímnost )

   Většina z nás co na Internetu strávili už nějaký ten pátek tak dají za pravdu, že je přeplněny různými zkomprimovanými filmy. Pak taky jistě víte, že většina takových filmů není nafilmována v našem rodném jazyce, no a pak vám zbývají jen dvě možnosti jak porozumět mluveným slovům a to tak, že ovládáte několik jazyků a nebo si musíme také i s filmem stáhnout titulky. Jenže pokud dané titulky k našemu filmu někdo nevyrobí tak máme smůlu.

  Změna písmene systémového disku
  (MM_tank, Články, 14.12.2003)

  následující text popisuje, jak změnit písmeno systémového disku ve Windows 2000/XP. Protože jde o nestandardní postup, nemůžu nikomu zaručit, že se po provedení dostaví kýžený výsledek či zda po restartu ještě uvidíte svá okna :-) Nicméně postup jsem asi 8x provedl a vždy to vyšlo.

  3 užitečné prográmky do vaší sítě
  (MM_tank, Články, 09.02.2003)
  Dnes jsem vybral tři malé prográmky na které bych rád upozornil. Funkce které mají nejsou nijak vyjímečné a pravděpodobně jsou součástí téměř všech velkých komerčních balíků programů pro sítě. Ale proč stahovat 10ti megový program kvůli jedné funkci... Prográmky jsou freeware.
  Sdílení souborů v sítích s Windows 2000/ XP
  (MM_tank, Články, 19.01.2003)
  protože vás článek jak nastavit síť ve Windows zaujal je zde další na obdobné téma „síťování“.
  Kratičký tip - jak řeším spyware já
  (MM_tank, Články, 16.11.2002)
  Jak se zdá budeme se muset naučit se spyware žít. I já mám své oblíbené programy u nichž toleruji spyware, konkrétně je to DivX (spyware jde odstranit ale nejde potom převod filmu do divx formátu), stahovač souborů Net Vampire a stahovač WWW stránek SuperBot.
  Windows Commander už není ... a nebude
  (MM_tank, Články, 16.11.2002)
  nejoblíbenější souborový manažer změnil své jméno. Jak jsem se dočetl na Živě.cz za změnou názvu je firma Microsoft, která nyní na autora Christiana Ghislera tlačila kvůli tomu, že Microsoft má zaregistrované jméno Windows.
  Jak nastavit síť ve Windows
  (MM_tank, Články, 15.08.2002)
  tento článek by měl přinést základní informace pro nastavení sítě v prostředí Windows. Měl by sloužit jako takový help těm, kteří už počítače propojili, ale výsledek v podobě paření her či kopírování spousty souborů se zatím nedostavil.
  Nepoužívejte programy pro aktualizaci BIOSU ve Windows !
  (MM_tank, Články, 14.08.2002)

  Nejnovějším trendem výrobců základních desek je usnadnit co nejvíce život běžnému zákazníkovi. Proto někdy na CD od základních desek přidávají tu program na přetaktování procesoru přímo ve Windows a objevují se i programy pro naprogramování - „flash“ BIOSu přímo z prostředí Windows. Bohužel už jsem se setkal podruhé s případem, kdy při použití programu od výrobce základní desky neproběhla celá operace v pořádku. Výsledkem je pak mrtvý počítač (naštěstí jen dočasně-ale zas tak jednoduché to není).

  OPC - betaverze a testovací provoz
  (MM_tank, Články, 06.08.2002)
  tak jsme po hrozivě dlouhé prodlevě opět našli čas na naše stránky OPC. Stránky jsou nyní založeny na freeware redakčním systému od Jiřího Lukáše http://www.supersvet.cz/phprs/.
  Zmizela mi disketová jednotka - ve Windows XP
  (MM_tank, Články, 21.04.2002)
  Stalo se to při montáži zapůjčeného disku do mého počítače - byl nějak více rozdělený a 24 písmen pro disky C-Z prostě nestačilo. Windows XP místo chybějícího písmena použila A: a tak jsem měl disk na místo disketové jednotky. Toto by mi zase tolik nevadilo, ovšem po odpojení disku jsem již o áčko a disketovku přišel.
  Kontroluje správnost souborů pomocí CRC
  (MM_tank, Články, 01.04.2002)
  Správnost obsahu souborů lze testovat pomocí CRC. Využijete především při zálohování, vypalování a ověřování, zda soubor není změněn, případně poškozen virem či vlivem špatného média či přenosu.
  Správné zapojení do elektrické sítě
  (MM_tank, Články, 06.03.2002)
  Počítače bývají překvapivě často nevhodně- až špatně připojeny. Zpravidla si uživatel přiveze domů počítač a zjistí, že je k jeho připojení potřeba větší počet zásuvek než má k dispozici.
  Výběr klávesnice a myši
  (MM_tank, Články, 05.03.2002)
  Tyto samozřejmá zařízení jsou vám někdy k počítači přibalena. Zejména u nejlevnějších sestav se obchodník s počítači snaží dosáhnou co nejnižší a baťovskou cenu a proto bývají používány ty nejlevnější z nejlevnějších. Možná vám v tomto článku trochu pomůžu s výběrem.
  Zálohování a obnova dat - využití souborů *.ins a vhodné programy. Část 2/2
  (MM_tank, Články, 26.02.2002)
  Práce se soubory *.ins
  Zálohovat telefonické připojení sítě a poštovní účet je možné i efektivněji, než jsme se dozvěděli v prvním článku. Využijeme toho, že při registraci u poskytovatelů připojení zdarma (www.tiscali.cz, www.contactel, www.volny.cz, www.quick ....) je nám nabídnuto "Automatické nastavení připojení" (nebo podobný název).
  Zálohování a obnova dat - Emailové zprávy a účty. Část 1/2
  (MM_tank, Články, 25.02.2002)
  Zálohovat tyto data budete chtít každý kdo používá Internet. Kdo by také chtěl přijít o emaily či své oblíbené stránky nebo seznam emailových adres přátel?
  Zálohovat data je nutné před přeinstalováním operačního systému a doporučuji provádět i jednou za měsíc.

  |0-15|15-30|

  WebZdarma.cz

  Anketa
  Jak často navštěvujete stránky OPC?

  Jednou týdně. 
   (3624 hl.)
  Jednou za měsíc. 
   (3371 hl.)
  Jednou za rok. 
   (3442 hl.)
  Nikdy (dnes je to náhoda). 
   (4195 hl.)

  Celkem hlasovalo: 14632


  Novinky

  13.08.2002: Download
  - Raystorm Realtime Raytracing benchmark, RefreshForce

  06.08.2002: OPC
  - betaverze a testovací provoz

  Copyright OPC, e-mail:opc@post.cz
  Všechny materiály zde veřejněné jsou chráněny autorským zákonem
  a jejich přebírání bez souhlasu autorů je výslovně zakázáno.