OPC

Dnešní datum: 22. 01. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |    
Seznam rubrik
Články
FAQ
Free arena
Hardware
Napůl
O autorech
Odkazy o PC
Přetaktování
Shareware
Zábava

Hlavní menu
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Download
 • Odkazy
 • Ankety
 • TOP 15
 • Personalizace
 • Rozšířené vyhledávání
 • Vyhledávání

  Hledej
  v OPC  Download Express
  Vydáno dne 13. 01. 2002 (10529 přečtení)

  Šikovný pomocník pro rychlejší stahování souborů po věčně pomalém internetu. Zdarma. Velikost verze 1.1 pouhých 212KB. To už za zkoušku stojí, ne ?

  Download expres po krátké instalaci přidá položku do okna vyvolaného pravou myší. Pro stáhnutí souboru stačí být myší na objektu o který stojíme a zvolit pravou myš a vybrat Download using Download Express a naskočí následující okno s výběrem. Všimněte si prosím položky volba rychlosti, ještě se o ní zmíním.

  Obr1

  Po klasické volbě kam se má soubor uložit se dostáváme do hlavního panelu programu. Informace jsou standardní jak už to u obdobných programů bývá. Za zmínku stojí položka Resume, která nám udává

  Obr2

  zda lze v případě přerušení stahování navázat od místa kde k přerušení došlo, nebo zda budeme stahovat vše od začátku.

  Rozdíl oproti stahování souborů pomocí IE je jednoznačný - pokud dojde při stahování souboru IE k přerušení spojení (přerušení spojení se serverem, nezaměňte s odpojením připojení k internetu) máme smůlu. Download Expres v případě, že to server podporuje naváže na spojení, takže Vám ušetří peníze a čas.

  Taková pikantnost k navázání spojení - jednou jsem stahoval update Unreal Tournament- Tactical Ops (cca 22MB) a zakousla se mi vadná klávesnice -nešlo psát a zatímco jsem čekal až se update stáhne tak se u WindowsXP zapl spořič obrazovky - tím pádem jsem byl v háji -nemohl jsem se přihlásit. Po odhadnutí doby a přidání nějakého času navíc jsem počítač resetoval reset tlačítkem a stačilo ? Po scandiskování jsem zjistil, že nestačilo. Ke stažení chybělo ještě asi 1MB. Zkusil jsem tedy navázat spojení a kupodivu jsem ten kousek souboru stáhl bez problémů, zřejmě velké štěstí. Kdybych to stahoval IE tak další dvě hodiny u našeho monopolu...

  Ovšem navázání spojení není zdaleka vše co Download Express zdarma nabízí. Výrobci tvrdí, že dokáže urychlit stahování programů z internetu. Samozřejmě, že jsem to důkladně otestoval. A výsledek ? Za určitých okolností můžete s Download Express skutečně podstatně urychlit stahování souborů !

  Nejvíce poznáte urychlení při stahování z nějakého zahraničního přetíženého serveru. Například stahujete-li z ČR rychlostí kolem 3.5-5Kb/s a ze vzdálenějšího serveru k vám data plouží rychlostí 1-2KB je vyzkoušení nasazení Download Expressu přímo povinností.

  Jak to program dělá ? Princip vychází z toho jak funguje takový server ze kterého váš počítač stahuje. Server má seznam klientů, které postupně odbavuje a posílá jim žádaný soubor po částech. Pokud má klientů mnoho, tak může postupné odbavení trvat třeba jednu vteřinu, takže dostanete svůj kousek souboru 1x za vteřinu. Download Express vás ale dokáže zapsat na seznam několikrát a žádá vždy jinou část souboru. Takto dostáváte kousky souboru například 5x za vteřinu a tím zpravidla dosáhnete vyšší rychlosti. Download Express pak musí data "slepovat"

  Obr3 :

  Samozřejmě, vše má své pro a proti. S tím slepováním je o něco víc práce a pro maximální urychlení bohužel nestačí zapsat se na na seznam klientů serveru 10x. Proto je zde nastavení rychlosti downloadu pomocí Speed .

  Nastavení rychlosti pomocí Speed (standardní nastavení)
  -Background -
  výborná možnost, rychlost stahování je uměle nastavena na 1Kb/s. Stahuje pomalu svůj program ale zato se můžete bez problému věnovat i surfování na internetu.
  Při nastavení na background je použito jen jedno "vlákno" (=jeden zápis do seznamu serveru= stahování současně jen jedné části souboru) jako při klasickém stahování.
  -Low - program používá 3vlákna, maximální rychlost omezena na 3000 bytes/s.
  -Medium - program používá 5vláken, maximální rychlost omezena na 5000 bytes /s.
  -High - program používá 7 vláken a celková rychlost stahování není omezena
  Vše lze nastavit dle svých požadavků. V hlavním okně programu zvolte advanced options. Vše funguje bez nastavování. Okénka HTTP a FTP proxy se zpravidla při připojení přes modem nevyplňují.

  Obr4

  Porovnání Download Expressu a Net Vampire:
  Net Vampire
  je program vhodný spíše pro stahování více souborů, jeho velkým plusem je možnost zadat stáhnutí souboru pouhou kombinací ALT+levá myš bez vyplňování čehokoliv. Jeho konfigurace je pro začátečníky složitější.

  Download Express je vhodný spíše pro stahování menšího počtu spíše větších souborů (stahuje jen jeden najednou), možné urychlení se projeví při větším souboru (nad 0.5MB). Download Express jistě ocení ti, jimž se nechtělo Net Vampira konfigurovat
  Závěr : Program Download Express je velice šikovný pomocník k Internet Exploreru nezabírající téměř místo na disku. Vzhledem k možnostem -resume, urychlení stahování , velikosti programu (212KB) a ceně (0Kč) určitě zkuste. U mě již zůstane spolu s Net Vampire :-)

  Download Express
  Typ produktu: Download Manager
  Výrobce : Metaproduct http://www.metaproducts.com
  Cena: Freeware  ( Celý článek! | Autor: MM_tank | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  WebZdarma.cz

  Anketa
  Jak často navštěvujete stránky OPC?

  Jednou týdně. 
   (3578 hl.)
  Jednou za měsíc. 
   (3331 hl.)
  Jednou za rok. 
   (3395 hl.)
  Nikdy (dnes je to náhoda). 
   (4168 hl.)

  Celkem hlasovalo: 14472


  Novinky

  13.08.2002: Download
  - Raystorm Realtime Raytracing benchmark, RefreshForce

  06.08.2002: OPC
  - betaverze a testovací provoz

  Copyright OPC, e-mail:opc@post.cz
  Všechny materiály zde veřejněné jsou chráněny autorským zákonem
  a jejich přebírání bez souhlasu autorů je výslovně zakázáno.