OPC

Dnešní datum: 22. 01. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |    
Seznam rubrik
Články
FAQ
Free arena
Hardware
Napůl
O autorech
Odkazy o PC
Přetaktování
Shareware
Zábava

Hlavní menu
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Download
 • Odkazy
 • Ankety
 • TOP 15
 • Personalizace
 • Rozšířené vyhledávání
 • Vyhledávání

  Hledej
  v OPC  Unique Filer
  Vydáno dne 24. 01. 2002 (5709 přečtení)

  Desítky přehrávačů mp3, desítky prohlížečů internetu, kreslících programů. Většina programů má svého konkurenta. U jednoho o žádném konkurentovi nevím. Je to Unigue Filer...

  Unique Filer je program pro vyhledávání shodných souborů. Takových je spousta. Unique Filer umí vyhledávat i shodné obrázky. I to není nic jedinečného. Například PixScan Lite (www.cyberravensoftware.com) umí totéž. Unique Filer však umí porovnávat obrázky logicky podle jejich obsahu nezávisle na tom, jak je obrázek velký či jaké ma rozlišení !

  Pokud sbíráte nějaké ty obrázky, pak se Vám s rozrůstající sbírkou jistě stalo, že máte nějaký ve své sbírce dvakrát. Můžete svou sbírku kontrolovat ručně nebo si pozvat pomocníka. Klasický vyhledávač duplicitních souborů prohledává soubory podle délky a podle obsahu: pokud mají nějaké soubory stejnou délku, je prověřen jejich obsah, zda jsou úplně stejné. Výše zmíněný PixScan Lite je modifikace běžného vyhledávače duplicitních souborů - přidává navíc funkce pro přímé prohlížení obrázků, náhledy a podobně.

  Naproti tomu Unique Filer má takzvaný "Fuzzy factor" umožňující nalezení stejných obrázků nezávisle na rozlišení obrázku, kvalitě obrázku, fyzické velikosti obrázku a typu (bmp, jpg, gif). Může být proto pro Vás velkým pomocníkem.

  Jak vznikají stejné obrázky s nestejnou velikostí ? Nejčastěji změnou rozlišení: oskenujete si fotografii, uložíte na disk například ve formátu JPG a má nějaké 3MB. Potom chcete fotku někomu poslat tak ujistíte, že 3MB jsou hodně. Máte potom možnost fotce změnšit rozlišení, snížit počet barev (8,16,24,32 bitů) nebo speciálně u JPG snížit kvalitu. A najednou je ze 3MB řekněme 100kilo a ani to není moc poznat.

  Proto také můžete najít na Internetu několik verzí každého obrázku. Zatímco běžný vyhledávač duplicitních souborů se porovnáváním souboru 3MB se 100kilovým ani nebude zabývat, Unique Filer se do obou obrázků podívá a označí Vám je za shodné. Vy se potom rozhodnete, zda nějaký smažete (ne vždy bývá větší obrázek lepší).

  Samozřejmě díky způsobu porovnávání se může Unique Filer splést a označit vám nějaké podobné obrázky - například takový záběr obličeje jednou se zavřenýma očima a podruhé s otevřenýma pochopitelně označí jako shodné- rozdíl je pro Unique Filera příliš malý. Citlivost nastavujete pomocí File/Configure/Image Compare/ Fuzz factor.

  Nyní autor pracuje na verzi 2.0, demo je k dispozici na stránkách autora

  Tip: než se s programem naučíte pracovat, vyzkoušejte si jeho funkci na kopii Vaší sbírky

  Program: Unique Filer www.sohosoft.com/uniqefiler
  Testovaná verze: 1.4
  Umí: třídit obrázky
  Licence: Nagware - plně funkčí, při spuštění a co 10smazaných obrázků upozornění na registraci
  Testováno: Win98, XP

  Práce s programem Unique Filer
  1) po spuštění si máte možnost vybrat mezi verzí pro zkušenější (clasic) nebo verzi s průvodcem. Verzi s průvodcem lze kdykoliv pustit poklepáním na ikonku kouzelníka -průvodce vlevo nahoře.
  Verze s průvodcem:
  1) první okno, které se nám vybere je výběr "základních souborů" (base files). Základní soubory jsou soubory, které program bere jako hlavní (vaši sbírku). Díky rozdělení na hlavní soubory a porovnávané je velmi jednoduchá práce v případě, že chcete do Vaší rozsáhlé sbírky přidat několik obrázků.
  Pravděpodobně poušíte program poprvé, proto dejte NEXT
  2) Ve druhém okně vybíráte adresáře, jejichž soubory se budou porovnávat proti hlavním souborům (Compare files). Pokud je nalezen stejný obrázek(y), program automaticky označí obrázky z nyní vybraného adresáře(ů) jako duplicitní. Pokud budete chtít, budou automaticky smazány, doporučuji ale ručně projít.
  (A ty soubory co zbydou po porovnávání přikopírujete do adresáře, kde máte hlavní soubory a můžete postup opakovat.)
  Pokud jste v předchozím okně nezadali žádné adresáře, pak se budou nyní vybrané soubory testovat mezi sebou
  3) Další okno - výběr co se bude porovnávat: Pro porovnávání obrázků nemusíte nic měnit.

  Obr1

  Po té co dáte scan uvidíte výsledek:

  Obr2

  Zde můžete ovládáte program šipkami (myší) na klávesnici a klávesou "mezera" určujete, který obrázek půjde z kola ven. Po kontrole/označení obrázků zvolíte "marked" (označeno) a dostanete se do okna pouze s Vámi/programem označenými duplicitními obrázky. Obrázky mažete pomocí DEL nebo CTR+DEL smažete vše označené.

  Verze s průvodcem je jednoduchá a vhodná pro začátek. Po tom však již začně průvodce zdržovat. Po spuštění ve verzi "clasic" Vám rovnou naskočí program. Funkci jednotlivých ikonek zjistíte podržením myši na ikonce.

  Prohledávání souborů nějakou dobu trvá. Pokud si ovšem údaje o souborech uložíte do databáze, je prohledávání mnohonásobně rychlejší. Použijte ikonu "kolečko".
  New databáte - založení nové databáze
  Add/Fresh databáze - pokud například nějaké obrázky umažete, případně chcete některé do databáze přidat, použijte tuto možnost.
  Explore - prohlídka obrázků v databázi.
  Většinou je vhodné použít alespoň dvě databáze - jednu pro základní soubory a druhou pro nové, které chcete třídit.
  Ikonky se zelenými šipkami umožňují uložit si často používané nastavení - abyste nemuseli například nastavovat 10adresářů, které se mají prohledat stačí uložit si nastavení pod nějakým názvem a pak načíst.

  Obr3

  Jakmile budete zkušenější, můžete si pohrát s nastavením citlivosti - já nejprve protřídím s citlivostí 10 a pak postupně přidávám. Pomocí automatického označování můžete nechat označit program duplicitní obrázky za Vás. Ovšem pozor - vždy raději zkontrolujte. Takové automatické porovnání vždy vyhrají "základní" soubory a "porovnávané" jdou do kytek. A ne vždy je základní obrázek lepší.

  Obr4

  No a poslední obrázek - seshora dolů -
  1) potvrzování mazání souborů
  2) mazání do koše (pokud jej máte zaplý - možnost opravy případného přehmatu)
  3) Upozornění zvukem, že se chystáte mazat
  4) Ovládání šipkami
  5) Zřejmě funkce pro blázna, jenž by porovnával obrázky na 2či více disketách.

  Obr5  ( Celý článek! | Autor: MM_tank | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  WebZdarma.cz

  Anketa
  Jak často navštěvujete stránky OPC?

  Jednou týdně. 
   (3578 hl.)
  Jednou za měsíc. 
   (3331 hl.)
  Jednou za rok. 
   (3395 hl.)
  Nikdy (dnes je to náhoda). 
   (4168 hl.)

  Celkem hlasovalo: 14472


  Novinky

  13.08.2002: Download
  - Raystorm Realtime Raytracing benchmark, RefreshForce

  06.08.2002: OPC
  - betaverze a testovací provoz

  Copyright OPC, e-mail:opc@post.cz
  Všechny materiály zde veřejněné jsou chráněny autorským zákonem
  a jejich přebírání bez souhlasu autorů je výslovně zakázáno.