OPC

Dnešní datum: 22. 01. 2019   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |    
Seznam rubrik
Články
FAQ
Free arena
Hardware
Napůl
O autorech
Odkazy o PC
Přetaktování
Shareware
Zábava

Hlavní menu
 • Hlavní stránka
 • Seznam rubrik
 • Download
 • Odkazy
 • Ankety
 • TOP 15
 • Personalizace
 • Rozšířené vyhledávání
 • Vyhledávání

  Hledej
  v OPC  Superbot (a Getbot)
  Vydáno dne 01. 03. 2002 (2472 přečtení)

  Skupinka námi použivaných download manažerů ještě není kompletní. Ještě chybí Superbot a na podobném principu pracující GetBot.

  U programu SuperBot zcela odpadá zadávání souborů které chcete stáhnout. SuperBot totiž stahuje rovnou celé stránky a ukládá je na váš disk k pozdějšímu offline prohlížení.

  Pochopitelně je možné nastavit zda co se má stahovat a do jaké “hloubky” se má SuperBot ponořit. Používání SuperBotu je velmi jednoduché.

  SuperBot je vynikající program hlavně pro majitele pevných linek, s tímto programem snadno dosáhnou zpomalení již tak pomalého Internetu a také jim bude neustále ubýat místo na HDD.

  Superbot – freeware s reklamou, možná registrace http://www.sparkleware.com/superbot/

  Lze koupit verzi bez reklamy. Velikost cca 1MB

  Obr1

  Základní obrazovka programu. Po zvolení start se spustí průvodce- Wizard

  Obr2

  Do horního pole zadáváme adresu, spodní slouýí k definici kam se mají soubory ukládat. Nelze použít root adresář (D: a pdoobně), musíme ukládat do nějakého adresáře.

  Po vyplnění je vhodné v advanced options zkontrolovat nastavení

  Obr3

  Advanced options je rozděleno na několik částí

  Restrict Download by Location – určuje chování SuperBota pokud nalezne odkaz na jiný server nebo jinou adresu. Nyní je zvolené, že neopustí zadaný adresář například http://www.sparkleware.com/superbot/ -a stáhne tedy to co je v něm i s poddaresáři. Druhá možnost je, že pokud nalezne odkaz tak stáhne vše na tomto serveru - při stejném zadání v našem příkladu tedy http://www.sparkleware.com/ - stáhne i jiné programy a stránky nacházející se na seznamu. Poslední nastevní pustí SuperBota do světa. Nevím přesně, jak pracuje ale podle mého názoru kontroluje stránky na přítomnost odkazů.

  Restrict download by File Type – nastavení typu souborů které se mají stahovat. Takto lze zakázat například obrázky (nebo je úplně povolit). Na obrázku je nastaven zákaz stahování soubvorů gzip a zip

  Other Download Restriction - v prvním lze omezit do jaké hloubky adresářů se má jít a v druhém počet stažených souborů –pokud by například SuperBot narazil na link na nějaký rozsáhlý server a stahoval by tisíce souborů o které jsme nestáli. Tato nastevní jsou spíše pro spuštení SuperBota nez dohledu, já je ještě na telefonní lince nepotřeboval…

  Další nastavení se přiznám mi není kompletně jasné, a ani jsem ho nepotřeboval měnit. Položky povolit cookies a vytvořit autorun CD jsou asi jasné všem.

  Allow autentization - Povolit autentifikaci – zapne přístup na servery vyžadující heslo. Vyplňte jméno a heslo po kliknutí na Password.

  Identify ourselves… nastavuje způsob identifikace a komunikace se serverem. Některé servery neumí některé komunikační módy nebo je schválně nedovolují. Proto v případě, že se stahování nedaří nastavte Mozzilu 4.0 (IE 5.01) – jde o ten samý protokol a způsob komunikace jako používá IE.

  Obr4

  Další možnosti nastevení jsou v sekci options. V horní části postupně – při zadávání se spustí po zadání adresy a složky také automaticky Advanced setup,

  Monitorování clipboardu – možnost zadávat adresu místo ručně pouhým vložení do clipboardu (stejně-kdo to píše ručně, každý to vlepí na příslušný řádek také z clibpboardu). Možnost spustit první stránku po dokončení stahování a poslední je možnost vrátit se na popředí po dokončení stahování.

  Dále můžete definovat jak se jmenuje první stránka (pokud selže název index.html) a výchozí ukládací soubor. Možnosti nastavení proxy serveru využijí spíše majitelé pevných linek. Také logovaní při stahovaní nebude zřejmě patřit k nejčastěji používaným funkcím ale může být užitečné pokud je se stahováním nějaký problém.

  Obr5

  Zde je vidět SuperBot při práci.

  Možnosti SuperBota jsem prověřil při na pevné lince při stahování opravdu solidního množství dat. 800Mb a asi 15.000souborů. Při této akci jsem pochopitelně na SuperBota nedohlížel osobně a tak se podařilo až na podruhé. Přičinou bylo zřejmě vybavení počítače na kterém SuperBot musel fungovat – těch 32MB bylo na těch 15000 odkazů a tu spoustu dat asi :-) málo a Windows roztočila svůj švapovací kolotoč tak důkladně až jej nedokázala zastavit. (zaseklé to nebylo, jen to prostě pořád hrabalo na disk)

  Pokud budete stahovat větší množství souborů na PC s malou pamětí (pod 128) tak doporučuji zkusit nainstalovat nějaký program pro automatickou defragmentaci a vyprazďnování paměti. Bysoft FreeRAM je zdarma na www.bysoft.com a lze jej takto nastavit.

  GetBot www.getbot.com (freeware) lze opět zakoupit lepší verzi. Velikost cca 350KB

  Dalo by se říci, že GetBot je jednodušší verzi Superbota. Do programu opět zadáte adresu, GetBot ukáže stránky a jejich podstránky a na rozdíl od SuperBota ručně vybíráte co chcete stáhnout. Potom se stačí přepnout do okna Get a dát Start.  ( Celý článek! | Autor: MM_tank | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  WebZdarma.cz

  Anketa
  Jak často navštěvujete stránky OPC?

  Jednou týdně. 
   (3578 hl.)
  Jednou za měsíc. 
   (3331 hl.)
  Jednou za rok. 
   (3395 hl.)
  Nikdy (dnes je to náhoda). 
   (4168 hl.)

  Celkem hlasovalo: 14472


  Novinky

  13.08.2002: Download
  - Raystorm Realtime Raytracing benchmark, RefreshForce

  06.08.2002: OPC
  - betaverze a testovací provoz

  Copyright OPC, e-mail:opc@post.cz
  Všechny materiály zde veřejněné jsou chráněny autorským zákonem
  a jejich přebírání bez souhlasu autorů je výslovně zakázáno.